Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

každá poslední sobota v měsíci
7:15 - 10:45 hod.

Podpořme dobrou věc

sbírka

Od 1. do 15. listopadu bude probíhat veřejná sbírka ke Dni válečných veteránů. Přispět bude možné i u nás v knihovně.

Už pátým rokem pořádá v listopadu nezisková společnost Post Bellum veřejnou sbírku ke Dni válečných veteránů. Tento svátek se slaví 11. 11. po celém světě, především v anglosaských zemích. Lidé z Post Bellum usilují o to, aby více zakořenil i u nás, abychom si (alespoň) jednou za rok připomněli ty, kteří bojovali na bojištích druhé světové války, aktivně se postavili komunismu v tzv. třetím odboji nebo v době nedávné sloužili např. v Iráku či Afganistánu a o to, aby se na jejich příběhy nikdy nezapomnělo.

Přispět můžete on-line (přes web www.denveteranu.cz) nebo v knihovně zakoupením květu vlčího máku – symbolu Dne válečných veteránů.

Jeden květ vás vyjde na 50 Kč, ale … když přispějete vyšší částkou, zlobit se – smím-li mluvit za Post Bellum – nebudeme. Naopak budeme rádi. Také budeme rádi, když si zakoupené máky připnete na klopy svých kabátů a dáte tak najevo svoji úctu k válečným veteránům.

Výtěžek sbírky bude využit k natáčení a uchovávání dalších vzpomínek pro sbírku Paměť národa, vzpomínek válečných veteránů a lidí, kteří bojovali za svobodu a demokracii, za svobodné Československo. 

PS: Vlčí mák si budete moct koupit a sbírku podpořit i den po oficiálním ukončení sbírky, v sobotu 16. listopadu na Dni pro dětskou knihu.

zpět do sekce