Městská knihovna v Bystrém

Otvíráme! :-)

Milí čtenáři, 
informace, na kterou již jistě netrpělivě čekáte – otevřeme ve středu 29. dubna

Pro více informací o pravidlech, které bude třeba dodržovat, prosím, rozklikněte. 

Nedostanete se na internet, akce, které byly zrušeny, zatím neproběhnou, ale dostanete se ke knížkám.

Knihovna bude otevřena ve výpůjčních dnech (pondělí, středa, pátek) od 9:00 do 11:30 a od 12:30 do 16:30 hod.
O státních svátcích (1. a 8. května) bude zavřeno.

Vracení a půjčování knih bude, s ohledem na to, že vrácené knihy půjdou na 72 hod. do karantény, probíhat na dvou oddělených místech. Obě ale budou v knihovně. Vracení bude probíhat u stolu, který bude umístěný naproti výpůjčnímu pultu, půjčování u výpůjčního pultu.

Vstupujte se zakrytými ústy a nosem, dodržujte, a to i na chodbě, dvoumetrové rozestupy a přímo v knihovně, prosím, postupujte následovně: vraťte vypůjčené knihy, vydezinfikujte si ruce a teprve potom si začněte vybírat.

V knihovně může být současně maximálně 5 čtenářů. O tom, zda můžete vstoupit, vás bude informovat cedulka na dveřích, příp. já osobně. Prosím, nezdržujte se, s ohledem na další čtenáře, déle, než je nezbytně nutné.

Jste-li technicky zdatní, využijte nové služby – Odložení (knihy) z poličky. Stačí se přihlásit do svého čtenářského konta, vybrat si v katalogu knihu, o kterou byste měli zájem, rozkliknout její záznam, kliknout na „získat“ a následně na „odložit z poličky“. Obdobným způsobem si můžete zamluvit jednu dvě či tři další knihy, podle toho, kolik jich stihnete za měsíc přečíst. Jakmile vaši žádost/vaše žádosti zaznamenáme a knihu/knihy připravíme, přijde vám zpráva, že knihu/knihy máte připravenou/né k vyzvednutí.

Do čtenářského konta se přihlásíte v on-line katalogu knihovny, do kterého se prokliknete z webu knihovny – www.knihovna.bystre.cz, když vyplníte číslo čtenáře a PIN (viz příloha).

Číslo čtenáře je jednomístné až třímístné číslo, pod kterým jste v knihovně registrovaní. Najdete ho na čtenářském průkazu. Obvykle jde o číslice zprava, kterým předchází několik nul. PIN je složenina Vašeho data narození ve tvaru rrmmdd. Z roku narození se uvádějí posední dvě číslice. Příklad: PIN čtenářky, která se narodila 5.8.2000, je 000805.

Veškeré vaše výpůjčky jsou momentálně prodloužené do 19. května. 

Děkuji za pochopení a těším se na viděnou. 

Zdislava Kloderová, knihovnice

PS: Kdybyste se potřebovali na cokoliv zeptat nebo si vyžádat přihlašovací údaje do čtenářského konta, volejte na tel. č. 774 841 640.

 

 

Soubory ke stažení

zpět do sekce