Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

Zahájili jsme půjčování e-knih

 

Milí čtenáři, zahájili jsme půjčování e-knih.

             Jde o službu, které mohou využívat pouze registrovaní uživatelé knihovny, kteří knihovně poskytli svoji e-mailovou adresu.

             Pokud tato dvě kritéria splňujete a chcete si půjčit e-knihu, postupujte následovně:

 Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (e-mailová adresa se musí shodovat s e-mailovou adresou, kterou jste uvedli v knihovně)

 1.       Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení (čtečky, tabletu či telefonu), která je k dispozici ke stažení zdarma na GooglePlay pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo na App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší)

 2.       Přihlaste se do svého čtenářského konta (přes on-line katalog knihovny – jak se do něj přihlásit vyčtete v článku Otevíráme!:-)

 3.       Klikněte na záložku E-knihy (najdete ji v šedé liště při horním okraji stránky)

 4.       Projděte nabídku e-knih, vyberte si a u té, kterou si chcete půjčit, klikněte na tlačítko „Půjčit E-knihu“. Pokud vše proběhne tak, jak má, zobrazí se vám oznámení o úspěšném provedení výpůjčky e-knihy a na e-mailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné výpůjčce.

 5.       Spusťte si aplikaci eReading. Sekce „MÍSTNÍ“ bude zpočátku prázdná.

 6.       V horním menu zvolte sekci „ONLINE“ a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz

 7.       Pro stáhnutí e-knihy ze sekce „ONLINE“ do sekce „MÍSTNÍ“ – do vašeho zařízení, klikněte na obálku knihy. Pouze při tomto musíte být připojení k internetu.

             Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až 3 tituly na jednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha z vašeho zařízení sama smaže.

             Pokud chcete služby využívat a nemáte v knihovně uhrazený registrační poplatek nebo jste v knihovně neuvedli e-mail, přijďte, vyřešíme to.

             Pokud chcete služby využívat a nejste registrovaným uživatelem, přijďte, vyřešíme to.

             V nabídce je téměř 6 tisíc knih, jistě si vyberete a jistě oceníte, že jeden titul si můžete zároveň stáhnout a číst více čtenářů. Papírovou knihu čte vždy jen jeden, ostatní si musí počkat. 

zpět do sekce