Městská knihovna v Bystrém

Od pátku budeme mít normálně otevřeno

Od čtvrtka 3. prosince, se budeme nacházet ve třetím stupni protiepidemiologického systému (PES). Od pátku 4. prosince proto budeme fungovat opět normálně – nikoliv přes výdejní okénko.

V knihovně bude moct být zároveň max. 5 čtenářů a bude třeba dodržovat pravidlo 3R – dezinfikovat si ruce, mít na ústech roušku a dodržovat 2m rozestupy.

Pokud se nechcete v knihovně zbytečně zdržovat, využívejte služby Odložit z poličky nebo možnosti objednat knihy předem – e-mail: knihovna@bystre.cz // 468 008 162, 774 841 640.

Vrácené knihy nebudeme odkládat do karantény. Máte-li strach, abyste si s knihami nepřinesli covid, vybírejte si v jednorázových rukavicích a knihy nechte před tím, než je začnete číst, tři dny „odstát“ (doporučuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků na základě studií provedených v Německu).

Veškeré výpůjčky jsou prodloužené do konce roku. Nemusíte mít obavy, že by vám před svátky přišla upomínka. Přesto prosíme, máte-li doma knížky, které už máte přečtené, vraťte je – ať si je může půjčit zase někdo další.

ZK

zpět do sekce