Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

Beseda s Alešem Palánem

Nepojmenován

Milí čtenáři,

pokud to situace umožní, ve čtvrtek 21. října proběhne beseda s novinářem, publicistou a spisovatelem Alešem Palánem, autorem knih o šumavských samotářích, který se nebojí radit pánu Bohu, jak vylepšit svět. Budete-li mít čas a možnost přijít, přijměte naše pozvání a přijďte. Půjde o setkání s člověkem širokého rozhledu a optimistického naladění.

                Pan Palán je autorem či spoluautorem celé řady knižních rozhovorů, např. s opatem Želivského kláštera Bohuslavem Vítem Tajovským (Člověk musí hořeti), zakladatelkou hospicového hnutí v Česku lékařkou Marií Svatošovou (Neboj se vrátit domů) či již zmíněnými šumavskými samotáři (Raději zešílet v divočině), píše články pro Katolický týdeník, ale i další média, v poslední době upoutal knihami fejetonů Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět a Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp, napsal několik románů a vyšly mu dvě sbírky básní. Umí naslouchat, je dobrým pozorovatelem a obojí dokáže zúročit při psaní.

            S panem Palánem jsme se dohodli, že v rámci besedy nebude hovořit o jednom konkrétním titulu, ale že představí své knihy, možná nám z některé i něco přečte a my se budeme moct zeptat na to, co nás bude zajímat. Pokud byste si chtěli některou jeho knihu na místě koupit, bude možnost.

      Začátek v 17 hod. v Komunitním sále MFD. Vstupné 20 Kč.

       Kromě peněz si s sebou, prosím, vezměte certifikát o prodělaném očkování, prodělaném covidu nebo potvrzení o negativním výsledku testu tak, abyste jej mohli předložit případné kontrole.

 

zpět do sekce