Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

Den pro dětskou knihu

„Uspořádat Den pro dětskou knihu, nebo neuspořádat, když covid opět nabírá na síle?“ ptala jsem se sama sebe, radila se s druhými a pak zase sama se sebou. Nebylo to snadné, ale nakonec jsem to rozsekla – když to půjde, Den pro dětskou knihu uspořádáme! A to v sobotu 20. listopadu.

Půjde o program pro starší školkáčky (4+), mladší školáčky (1.-5. tř.) a vás, jejich rodiče, prarodiče, tetičky a strýčky. Bude věnovaný především čtení jako takovému, ale taky už bude trochu vonět po Vánocích, připomene nám Čtyřlístek (kamarádů), nabídne seznámení s několika zajímavými knihami, plnění (ne)lehkých úkolů a zachraňovaní knihovny před ukrutným Knihohamem.

Program v bodech:
Dospělí dětem – čtení pohádek s vánočními motivy
/pohádky dětem přečtou pan učitel Pávek a paní učitelka Tomášková, po každé pohádce bude následovat krátký tematický program/
Děti sobě – louskání (před)vánočních příběhů Čtyřlístku
/děti, které ještě neumí číst, budou potřebovat parťáka – ideálně rodiče, ale může být i starší sourozenec/
Listování – seznámení se zajímavými knihami
Vyhánění Knihohama

Připraveno sladké občerstvení a drobné odměny pro děti. 

Začátek ve 14 hod. v podkrovním sále MFD. Program potrvá přibližně do 17 hod.

Vstup zdarma. Pokud budete s akcí spokojeni, můžete „poděkovat“ zakoupením vlčího máčku a podpořit tak Sbírku ke Dni válečných veteránů.

Co se týče protiepidemických opatření. Těžko říct, co bude 20. listopadu, ale dá se předpokládat, že dospělí se budou muset prokázat OTN (očkování – test – prodělaná nemoc) a že budou vyžadovány respirátory. Děti respirátory trápit nebudeme. ALE povedeme evidenci účastníků. Pro případ, že … 
Budeme evidovat tyto údaje: jméno, rok narození, tel. č., a to po dobu čtrnácti dnů. Poté bude evidence skartována.

zpět do sekce