Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

Besedy s Janem Opatřilem potěšily nejen rybáře

Ve čtvrtek 21. dubna proběhly dvě besedy se spisovatelem Janem Opatřilem. Obě byly určené pro děti prvního stupně ZŠ.

V rámci první, které se zúčastnily prvňáčci, druháčci a třeťáci, pan Opatřil hovořil o své nové knize Pstroužek Vikoušek. Někteří druháčci se jí totiž nemohli dočkat. Když jsem jim asi dva měsíce zpátky říkala o tom, že panu Opatřilovi vyjde nová kniha, řekli mi, ať si vezmu papír a vytvořím pořadník. Jen nebyli s to domluvit se, kdo si knihu přečte první, kdo druhý atd. Takže se házelo mincí.

Druhá beseda byla pro čtvrťáky a páťáky. Ty pan Opatřil seznámil se svojí vůbec první knihou, knihou Kapřík Metlík.

Oběma skupinám popsal, jak se přihodilo, že se stal rybářem a spisovatelem a na konci obou besed byl prostor pro dotazy. Děti zajímalo, jak dlouho takovou knihu trvá napsat, kolik knih pan Opatřil napsal celkem, proč si je ilustruje sám. Ale zaznělo i několik otázek týkajících se ryb a rybářských úspěchů pana Opatřila. Takže jsme se dozvěděli, že kapr žije až 40 let a že nejmenší rybou, kterou pan Opatřil vylovil, byla asi dvoucentimetrová akvarijní rybka.

Besedy i knihy se dětem líbily. Knihy Kapřík Metlík, Štika Majdalenka a Pstroužek Vikoušek máme ve fondu, můžete si je u nás vypůjčit, ale můžete je dětem i koupit, a to přímo od pana Opatřila - Kapřík Metlík - JanOpatril.cz. Možnost koupit si knihu na místě jsme nenabídli, neb … děti si zpravidla chtějí koupit všechno, co vidí, a ideálně hned.

  Fotky z besed najdete na Rajčeti - knihovnabystre – seznam alb na Rajčeti (idnes.cz) 

ZK

zpět do sekce