Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

Aktuality

Dovolená

Dovolená

Od 19. do 31. července budu mít dovolenou. Knihovna bude zavřená, výpůjčky vám budou prodlouženy. ZK

zobrazit více

Koronavirus očima dětí

Koronavirus očima dětí

Milí čtenáři,

trable ve vesmíru, rozuměj covid, bohužel nadále trvají, přesto přicházíme s pozvánkou na výstavu Koronavirus očima dětí.

Jde o práce žáků výtvarného oboru ZUŠ, které vznikly po první vlně covidu.
V rámci výstavy jsou k vidění pastelové kresby vyjadřující emoce, které děti prožívaly, koláže, které děti vytvářely se záměrem proměnit covidovou buňku v něco jiného, něco, čeho se nemusíme bát, co nám pomůže přijít na jiné myšlenky, a obrázky z přírodniny představující anticovidové léčivé buňky.

Ač jde o výstavu věnovanou covidu, je (v pozitivním slova smyslu) pozitivní. Nabízí vhled do světa dětské fantazie, která nezná mezí a dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Přijďte se podívat. Výstava potrvá do konce června.

zobrazit více

Otvíráme. Teď už skutečně

Otvíráme. Teď už skutečně

Milí čtenáři,

Jestli něco funguje vždy a za všech okolností, pak zákon schválnosti.

Místo toho, abychom 12. dubna po x měsících fungování přes výdejní okénko opět normálně otevřeli, jsme museli zavřít, protože… No, prostě pro nemoc.

Věřím, že vás to nepotěšilo, ani mě to nepotěšilo, ale teď si alespoň nemusím vyčítat, že jsem dávala všanc vaše zdraví.

Skoro se až bojím napsat, že otevřeme zítra, v pátek 30. dubna – přijde mi, že většina věcí, co jsem za poslední rok a měsíc avizovala, byla nakonec úplně jinak – ale zatím tomu vše nasvědčuje.

Prosím dodržujte platná nařízení – vstupujte v respirátoru, dezinfikujte si ruce, dodržujte 2m rozestupy a dobu návštěvy zkraťte na dobu nezbytně nutnou.

Pokud můžete, knihy si, prosím, i nadále objednávejte prostřednictvím on-line katalogu a služby Odložit z poličky. Vyhnete se tak zbytečnému čekání, v knihovně pak nestrávíte tolik času a tím umožníte přístup více čtenářům.

Pokud vám vyhovuje zavolat si a požádat mě, abych vám něco hezkého vybrala, klidně této možnosti využívejte i nadále. Vyhnete se zbytečnému čekání atd.

Provozní doba se vrací k normálu – pondělí, středa, pátek 8:00-11:30, 12:30-16:30 hod.

S díky za pochopení

ZK

zobrazit více

Návod, jak si prostřednictvím on-line katalogu odložit knihy z poličky a zarezervovat vypůjčené

Návod, jak si prostřednictvím on-line katalogu odložit knihy z poličky a zarezervovat vypůjčené

Milí čtenáři,
chcete si prostřednictvím on-line katalogu odložit nebo zamluvit knih/hy a nevíte, jak na to?
Zkuste postupovat podle návodu, který najdete, stejně jako dokument s ilustračními obrázky, níže.
To, co je na obrázcích podstatné, najdete buď v čerevném nebo bílém rámečku ;-). 

Návod, vč. dokumentu s ilustračními obrázky si můžete stáhnout a vytisknout. 

zobrazit více

Navýšení ročních registračních poplatků

Navýšení ročních registračních poplatků

  1.1.2021 dojde k navýšení ročních registračních poplatků.

        Dětí do 15 let budou namísto stávajících 30 Kč platit 50 Kč a dospělí namísto 70 Kč 100 Kč.

        Senioři starší 70 let a druháčci, kteří průkazku získávají v rámci pasování prvňáčků na čtenáře na konci první třídy, budou mít registraci i nadále zdarma.

        Od nového roku bude v knihovně k zapůjčení – oproti vratné záloze 1 000 Kč – tablet ke čtení e-knih. Pravidla jeho půjčování najdete v záložce "Služby".

zobrazit více

Zahájili jsme půjčování e-knih

Zahájili jsme půjčování e-knih

 

Milí čtenáři, zahájili jsme půjčování e-knih.

             Jde o službu, které mohou využívat pouze registrovaní uživatelé knihovny, kteří knihovně poskytli svoji e-mailovou adresu.

             Pokud tato dvě kritéria splňujete a chcete si půjčit e-knihu, postupujte následovně:

 Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (e-mailová adresa se musí shodovat s e-mailovou adresou, kterou jste uvedli v knihovně)

 1.       Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení (čtečky, tabletu či telefonu), která je k dispozici ke stažení zdarma na GooglePlay pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo na App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší)

 2.       Přihlaste se do svého čtenářského konta (přes on-line katalog knihovny – jak se do něj přihlásit vyčtete v článku Otevíráme!:-)

 3.       Klikněte na záložku E-knihy (najdete ji v šedé liště při horním okraji stránky)

 4.       Projděte nabídku e-knih, vyberte si a u té, kterou si chcete půjčit, klikněte na tlačítko „Půjčit E-knihu“. Pokud vše proběhne tak, jak má, zobrazí se vám oznámení o úspěšném provedení výpůjčky e-knihy a na e-mailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné výpůjčce.

 5.       Spusťte si aplikaci eReading. Sekce „MÍSTNÍ“ bude zpočátku prázdná.

 6.       V horním menu zvolte sekci „ONLINE“ a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz

 7.       Pro stáhnutí e-knihy ze sekce „ONLINE“ do sekce „MÍSTNÍ“ – do vašeho zařízení, klikněte na obálku knihy. Pouze při tomto musíte být připojení k internetu.

             Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až 3 tituly na jednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha z vašeho zařízení sama smaže.

             Pokud chcete služby využívat a nemáte v knihovně uhrazený registrační poplatek nebo jste v knihovně neuvedli e-mail, přijďte, vyřešíme to.

             Pokud chcete služby využívat a nejste registrovaným uživatelem, přijďte, vyřešíme to.

             V nabídce je téměř 6 tisíc knih, jistě si vyberete a jistě oceníte, že jeden titul si můžete zároveň stáhnout a číst více čtenářů. Papírovou knihu čte vždy jen jeden, ostatní si musí počkat. 

zobrazit více