Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

Aktuality

Nepojmenován

Beseda s Alešem Palánem

Milí čtenáři,

pokud to situace umožní, ve čtvrtek 21. října proběhne beseda s novinářem, publicistou a spisovatelem Alešem Palánem, autorem knih o šumavských samotářích, který se nebojí radit pánu Bohu, jak vylepšit svět. Budete-li mít čas a možnost přijít, přijměte naše pozvání a přijďte. Půjde o setkání s člověkem širokého rozhledu a optimistického naladění.

                Pan Palán je autorem či spoluautorem celé řady knižních rozhovorů, např. s opatem Želivského kláštera Bohuslavem Vítem Tajovským (Člověk musí hořeti), zakladatelkou hospicového hnutí v Česku lékařkou Marií Svatošovou (Neboj se vrátit domů) či již zmíněnými šumavskými samotáři (Raději zešílet v divočině), píše články pro Katolický týdeník, ale i další média, v poslední době upoutal knihami fejetonů Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět a Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp, napsal několik románů a vyšly mu dvě sbírky básní. Umí naslouchat, je dobrým pozorovatelem a obojí dokáže zúročit při psaní.

            S panem Palánem jsme se dohodli, že v rámci besedy nebude hovořit o jednom konkrétním titulu, ale že představí své knihy, možná nám z některé i něco přečte a my se budeme moct zeptat na to, co nás bude zajímat. Pokud byste si chtěli některou jeho knihu na místě koupit, bude možnost.

      Začátek v 17 hod. v Komunitním sále MFD. Vstupné 20 Kč.

       Kromě peněz si s sebou, prosím, vezměte certifikát o prodělaném očkování, prodělaném covidu nebo potvrzení o negativním výsledku testu tak, abyste jej mohli předložit případné kontrole.

 

zobrazit více

Půjčujete si e-knihy? Nebo jim chcete dát šanci?

Půjčujete si e-knihy? Nebo jim chcete dát šanci?

Pak byste měli vědět, že došlo ke sloučení značek Palmknihy a eReading, vznikla nová apka a celý proces půjčování se zjednodušil.

Pokud ke čtení e-knih využíváte aplikaci eReading, klidně ji zatím používejte dál, jde to. Nicméně nová apka (Palmknihy) nabízí kvalitnější zobrazování textu, vytváření složek, přehlednější knihovničku, možnost zvýrazňování a sdílení krátkých citací a mnoho dalšího při zachování minimalistického designu.

Aktualizovaný návod, jak na půjčování e-knih najdete v záložce Služby a poplatky.

zobrazit více

Jimramovsko - genius loci

Jimramovsko - genius loci

V knihovně je ve výpůjční době k vidění výstava fotografií Zdeňka Bureše "Jimramovsko - genius loci". Jde o fotky přírody. Přijďte se podívat. 

Výstava potrvá minimálně do konce října. 

zobrazit více

Návod, jak si prostřednictvím on-line katalogu odložit knihy z poličky a zarezervovat vypůjčené

Návod, jak si prostřednictvím on-line katalogu odložit knihy z poličky a zarezervovat vypůjčené

Milí čtenáři,
chcete si prostřednictvím on-line katalogu odložit nebo zamluvit knih/hy a nevíte, jak na to?
Zkuste postupovat podle návodu, který najdete, stejně jako dokument s ilustračními obrázky, níže.
To, co je na obrázcích podstatné, najdete buď v čerevném nebo bílém rámečku ;-). 

Návod, vč. dokumentu s ilustračními obrázky si můžete stáhnout a vytisknout. 

zobrazit více

Navýšení ročních registračních poplatků

Navýšení ročních registračních poplatků

  1.1.2021 dojde k navýšení ročních registračních poplatků.

        Dětí do 15 let budou namísto stávajících 30 Kč platit 50 Kč a dospělí namísto 70 Kč 100 Kč.

        Senioři starší 70 let a druháčci, kteří průkazku získávají v rámci pasování prvňáčků na čtenáře na konci první třídy, budou mít registraci i nadále zdarma.

        Od nového roku bude v knihovně k zapůjčení – oproti vratné záloze 1 000 Kč – tablet ke čtení e-knih. Pravidla jeho půjčování najdete v záložce "Služby".

zobrazit více