Městská knihovna v Bystrém

Aktuality

Noci s Andersenem proběhnou. Jen se neví, kdy přesně

Noci s Andersenem proběhnou. Jen se neví, kdy přesně

                Z pátka 27. na sobotu 28. března měla proběhnout Noc s Andersenem pro mladší děti (2.-5. tř.). V tomto termínu neproběhne, neb se potýkáme s koronavirem. Počítáme ale s tím, že proběhne, až to půjde. Víte o tom, přišla Vám SMSka. Proč o ní tedy začínám?

                Z 20 přihlášek (na NsA pro mladší) se nám jich vrátilo jen 18. Prosíme děti, které si vzaly přihlášky a nepřinesly je zpátky do knihovny, respektive jejich rodiče, aby nám dali vědět, zda s nimi máme počítat. Pokud by se měla uvolnit místa, nabídneme je dětem, které skončily těsně pod čarou.

                Noc s Andersenem pro starší děti, žáky 6.-9. tř. a případné zájemce z řad středoškoláků, (snad) proběhne (snad) v květnu.

                K prvnímu snad. Akce proběhne, pokud bude minimálně patnáct přihlášených. Zatím se vás, milí mladí, přihlásilo šest.

                Jestli chcete, aby akce proběhla, povězte o ní kamarádům, přesvědčte je, aby se zúčastnili taky.

                Přihlášky přijímám do 1. dubna.

                Přihlášku stačí stáhnout (najdete ji níže), vytisknout, vyplnit, nechat podepsat rodiči, vyfotit a poslat na knihovna@bystre.cz

                K druhému snad. Počítáme s tím, že proběhne ze čtvrtka 7. na pátek 8. května, ale zaručit se za to – v této situaci – nemůžeme.


zobrazit více

Knihovna uzavřena

Knihovna uzavřena

Od 13. 3. 2020 je knihovna do odvolání uzavřená.

zobrazit více

Rušíme veškeré kulturní akce

Rušíme veškeré kulturní akce

Město Bystré dnes s ohledem na dvě mimořádná opatření, které vydalo ministerstvo zdravotnictví v souvislosti se zabráněním šíření onemocnění COVID-19, zrušilo veškeré městem pořadadné akce, vč. akcí knihovny. Neproběhne ani PohádkoTour ani pondělní přednáška vojenského kaplana P. Petra Fialy. 
Děkujeme za pochopení a pro více informací o přijatém opatření odkazujeme na web města - www.bystre.cz

zobrazit více

Afghánistán třikrát jinak

Afghánistán třikrát jinak

Srdečně vás zveme společně s Římskokatolickou farností Bystré na přednášku vojenského kaplana mjr. Mgr. Petra Fialy, v rámci které pohovoří o službě kaplana v Armádě ČR, o doprovázení vojáků v zahraničních misích a v rámci které se s námi podělí o své zážitky, kterých nabyl, když působil v rámci mezinárodního týmu kaplanů v Operaci Resolute Support v Afghánistánu.

Přednáška proběhne v pondělí 16. března v 17 hod. v Komunitním sále MFD. Vstupné 20 Kč. 

zobrazit více

V tomto týdnu bude otevřeno už jen v pátek a PohádkoTour proběhne

V tomto týdnu bude otevřeno už jen v pátek a PohádkoTour proběhne

Omlouvám se všem, kteří v pátek měli zbytečnou cestu do knihovny. Musela jsem k lékaři a neměl mě kdo zastoupit. 

V tomto týdnu mě zastupuje, s výjimkou středy, kdy bude knihovna zavřená, paní Neudertová. Takže jestli trpíte nedostatkem knih, v pátek bude otevřeno, jako obvykle od 8 do 11:30 a od 12:30 do 16:30 hod.

Čtvrteční PohádkoTour se neruší. Proběhne od 16 hod. Tentokrát mezi nás zavítá paní učitelka Jeřábková (ze školky) a paní učitelka Tomášková (ze školní družiny). Srdečně vás, děti, zveme. 

zobrazit více

Březnová čtení v knihovně - pro malé i větší čtenáře

Březnová čtení v knihovně - pro malé i větší čtenáře

Milí čtenáři,
máte-li doma kulihráška či loupežníka, kterého neurazí pohádka, pak mu, prosím vzkažte, že ho srdečně zveme na březnová čtení v knihovně.

Setkáme se třikrát.

Poprvé ve čtvrtek 5. března, kdy mezi nás zavítá, pohádku přečte a dalším programem provede studentka vychovatelství a zasloužilá dobrovolnice naší knihovny Maruška Smolíková. Podruhé se setkáme o týden později, ve čtvrtek 12. března. To mezi nás zavítá paní učitelka Jeřábková ze školky a paní učitelka Tomášková ze školního klubu. Obě nás potěší pohádkou a následným programem. Pohádku v rámci třetí a poslední výpravy, která proběhne ve čtvrtek 19. března, přečte starosta města, Mgr. Jan Neudert. Tři výpravy, čtyři učitelé. Proč? To neprozradím. Stejně tak neprozradím, kam nás která pohádka zavede. Přijďte, děti, a přijďte na to samy. Srdečně vás zveme.

Začínáme vždy v 16 hod. v knihovně.

Na programu čtení, povídání si o přečteném a tematické úkoly a hry.

zobrazit více

hvězdné pohádky

Přijede k nám divadlo

Milé děti, milí dospělí, 

v úterý 3. března k nám přijede (připluje? kdo ví!?) Divadlo Koráb s Hvězdnými pohádkami.

Zajímá vás, čím se živí komety, proč se hvězdám pletou copánky a kam až dosáhne krk žirafy? Pak přijďte a podnikněte s námi výlet do světa noční oblohy a dalekých hvězd. Na otázky vám odpoví sama nebeská tělesa a ... dojde i na ochutnávku čokolády.

Pohádka začíná v 16 hod. v Komunitním sále MFD
Vstupné 20 Kč. 

zobrazit více

Blíží se Noc s Andersenem. Nezapomeň(te) se přihlásit

Blíží se Noc s Andersenem. Nezapomeň(te) se přihlásit

Chceš se zúčastnit Noci s Andersenem? Tak si přijď pro přihlášku.

Budeme nocovat nadvakrát. Na konci března /z 27. na 28. 3./ proběhne Noc s Andersenem pro mladší děti (2.-5. tř.), na začátku května /ze 7. na 8./ pro starší (6. tř.+). 

Mladší děti si mohou přihlášku podat do 13. března, starší do 31. března. Aby se to nepletlo ;-).

Téma Noci s Andersenem pro mladší děti je tajné, ale … co tajné není je skutečnost, že se můžou těšit na překvapení. Starší děti se můžou těšit na výpravu do ulic města, v rámci které si připomeneme druhou světovou válku a to, jak se dotkla Bystrého a jeho obyvatel.

Platí se účastnický poplatek 150 Kč za dítě. 
Počet účastníků je omezen.

zobrazit více

Proběhne beseda s autory knihy Bystré, město dobrých rodáků

Proběhne beseda s autory knihy Bystré, město dobrých rodáků

Srdečně Vás zveme na besedu s autory knihy "Bystré, město dobrých rodáků", s Mgr. Vladimírem Velešíkem a Mgr. Vladimírem Velešíkem ml. 

Kniha vyšla a byla - několika málo slovy - představena v červnu minulého roku, v předvečer oslav 670. výročí první doložené písemné zmínky o Bystrém. Možná jste se jejího představení zúčastnili, koupili si ji a přečetli, možná vás zajímá, proč ji napsali zrovna Velešíkovi, kde přišli na to či ono, proč to či ono napsali tak, jak to napsali, proč v knize to či ono naopak chybí, možná jste se k ní ještě nedostali. Na všechna tato možná je jedno určitě, a to to, že se vám na besedě určitě dostane nových informací, odpovědí na vaše otázky a důvodů, proč si knihu přečíst či nepřečíst.

Beseda proběhne ve čtvrtek 13. února od 17 hod. v Komunitním sále MFD. Vstupné 20 Kč.

zobrazit více

Oznámení

Oznámení

V pátek 7. února budeme mít - z důvodu školení - otevřeno až od půl desáté
Prosím, povězte o tom svým známým, ať nejdou zbytečně.
ZK

zobrazit více

čarokraj

V knihovně probíhá výstava Čarokraj

Milí čtenáři, 
dodatečně všechno nejlepší do nového roku, pevné zdraví, trochu toho štěstí - na lidi, na knihy a tak vůbec :-) a ... jedno pozvání.

V knihovně je k vidění výstava fotografií Tomáše Kubelky. Přijďte si prohlédnout a připomenout si, jaké skvosty nabízí náš, pardubický Čarokraj.

Čarokraj - kniha, výstava, web i Pardubický kraj jako takový - nabízí plno zajímavých míst. Některá možná znáte, některá možná ne. Určitě je ale můžete poznat :-).

Výstava potrvá do konce března.

zobrazit více