Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

každá poslední sobota v měsíci
7:15 - 10:45 hod.

Aktuality

Noc s Andersenem 2019

Noc s Andersenem 2019

Z pátku 29. na sobotu 30. března proběhne dětmi oblíbená a vyhledávaná Noc s Andersenem. U nás v tento termín proběhne její první turnus - pro mladší děti, tj. pro žáky 2.-5. tř. ZŠ. Děti, které se jí chtějí zúčastnit, prosíme, aby neotálely a co nejdříve si přišly pro přihlášku. Zbývá posledních 8 míst. Uzávěrka přihlášených proběhne v pondělí 18. března. Bližší info si případně vyžádejte v knihovně nebo na tel č. 774 841 640. 

Zda proběhne i druhý turnus, tedy Noc s Andersenem pro starší děti, je jen a jen na jejich zájmu. Budou-li mít šesťáci a starší zájem a bude-li jich alespoň patnáct, uspořádáme ji. V květnu. Takže ... kdo má zájem, nechť se přijde - do 30. března - přihlásit.

  

zobrazit více

Přestože jsou prázdniny, PohádkoTour proběhne

Přestože jsou prázdniny, PohádkoTour proběhne

Již zítra by měla proběhnout a proběhne, ač jsou jarní prázdniny, další výprava za pohádkou v rámci PohádkoTour. Tentokrát nás zavede do Dačič. Chcete-li se zúčastnit, začíná(me) o půl čtvrté v knihovně.

Sejde-li se nás málo, rozpustíme to a do Dačič se vypravíme v březnu.

zobrazit více

Upozornění

Upozornění

Dovolujeme si vás upozornit, že v pondělí 4. února bude knihovna otevřena až od 10 hodin

zobrazit více

Gruzie: hory, víno a Stalin

Gruzie: hory, víno a Stalin

Srdečně vás zveme na přednášku Gruzie: víno, hory a Stalin.

Rodák z Bystrého Filip Tesař a jeho parťák Michal Kohlert navazují na úspěšné povídání o Izraeli a tentokrát přijíždějí s historkami z Gruzie. 

Těšit se můžete na vyprávění o zdolávání tamních čtyřtisícvoek bez nejzákladnějšího vybavení, přespávání na gaučích obyčejných Gruzínců, návštěvě Stalinova města či jízdě pravděpodobně nejnebezpečnější lanovkou světa.

Neformální přednáška dvou nízkorozpočtových cestovatelů proběhne v sobotu 19. ledna od 17 hod. v Komunitním sále MFD. Vstupné 20 Kč.

zobrazit více

(Foto)ohlédnutí za Dnem pro dětskou knihu

(Foto)ohlédnutí za Dnem pro dětskou knihu

Den pro dětskou knihu, respektive jeho další ročník je za námi :-). Jaký byl se dočtete v prosincových Bysterských novinách, zatím nabízíme "jen" fotky - https://knihovnabystre.rajce.idnes.cz/Den_pro_detskou_knihu_2018/

A děkujeme panu Petru Staňovi za jejich pořízení.

A ještě jedna informace. Během Dne pro dětskou knihu jsme zahájili předvánoční prodej dětských knih. Chcete-li ho využít, neváhejte, o knihy je zájem a čas vyloženě letí. Prodej potrvá do středy 19. prosince. 

zobrazit více