Městská knihovna v Bystrém

Půjčovní doba knihovny

pondělí, středa, pátek
dopoledne 8:00-11:30 hod.
odpoledne 12:30-16:30 hod.

každá poslední sobota v měsíci
7:15 - 10:45 hod.

Aktuality

(Foto)ohlédnutí za Dnem pro dětskou knihu

(Foto)ohlédnutí za Dnem pro dětskou knihu

Den pro dětskou knihu, respektive jeho další ročník je za námi :-). Jaký byl se dočtete v prosincových Bysterských novinách, zatím nabízíme "jen" fotky - https://knihovnabystre.rajce.idnes.cz/Den_pro_detskou_knihu_2018/

A děkujeme panu Petru Staňovi za jejich pořízení.

A ještě jedna informace. Během Dne pro dětskou knihu jsme zahájili předvánoční prodej dětských knih. Chcete-li ho využít, neváhejte, o knihy je zájem a čas vyloženě letí. Prodej potrvá do středy 19. prosince. 

zobrazit více

Srdečně vás zveme na Den pro dětskou knihu

Srdečně vás zveme na Den pro dětskou knihu

Srdečně vás zveme na další ročník Dne pro dětskou knihu, který letos proběhne v sobotu 24. listopadu.

Kromě prodeje dětských knih pro vás a, a to především, pro vaše děti máme připravený program, prostřednictvím kterého si společně připomeneme a oslavíme sté výročí republiky.

Pro předškoláčky a mladší školáčky (1.-3. tř.) máme připravený prográmek, prostřednictvím kterého se budou moct nenásilně a hravě seznámit (nebo si připomenout) české státní symboly. Starší děti budou vyplňovat pracovní list "Dobrých 100", který jsme připravili ke stejnojmenné výstavě, budou se moct zúčastnit bijáku v knihovně a ... tak dál a tak dál.

Oba programy začínají ve 14 hod. Rodiče předškoláčků a nejmenších a nejstydlivějších školáčků prosíme, aby s dětmi dorazili na druhou hodinu. Tentokrát budeme pracovat společně. Starší děti mohou přicházet průběžně, kdykoliv od 14 hod. Ti, kteří budou mít cestu nahoru do sálu, kde bude probíhat program pro mladší děti, se zaregistrují nahoře, ti, kteří půjdou do knihovny, se zaregistrují v knihovně. 

Penízky s sebou, letos jsme pro vás vybrali doopravdy hezké knížky.

A ještě jedna informace ... kdo příjde uslyší neslýchané, píseň Století repu(bliky) v podání A+M Smolíkových a automaticky bude zařazen do slosování o knižní ceny.

Přijďte. Těšíme se na vás! 

zobrazit více

Upozornění

Upozornění

Upozorňujeme čtenáře, že zítra, v pátek 12. října, bude v knihovně zavřeno

zobrazit více

Změna ve výpůjční době

Změna ve výpůjční době

Upozorňujeme čtenáře, že zítra, ve středu 3. října, a v pátek 5. dojde z technických důvodů ke změně ve výpůjční době. Knihovna bude otevřena pouze od 12.30 do 16 hod

zobrazit více

O spolcích a spolkovém životě v Bystrém

O spolcích a spolkovém životě v Bystrém

Srdečně vás zveme na besedu p. Dittricha a p. Stani, v rámci které budou tentokrát hovořit o spolcích a spolkovém životě v Bystrém.

Beseda proběhne ve čtvrtek 4. října od 17 hod. v místním kině v rámci Týdne knihoven věnovaného regionální historii a u příležitosti stého výročí vzniku republiky. Za První republiky spolky zažívaly ohromný boom, bez nich to nejde a jejich historie je skutečně zajímavá, tak si besedu nenechte ujít.

Vstupné se neplatí. 

zobrazit více

Dobrá zpráva pro všechny skřítky: začne další ročník PohádkoTour

Dobrá zpráva pro všechny skřítky: začne další ročník PohádkoTour

Jistě vás, a vaše děti obzvláště, potěší, že už co nevidět začne další ročník PohádkoTour, akce, v rámci, které se měsíc co měsíc scházíme tak, abychom:

- si přečetli nějakou tu pohádku
- popovídali si o ní
- (za)bavili se nějakým tím tematickým úkolem nebo hrou
- a dozvěděli se nějakou tu zajímavost.

zobrazit více